Sipariş ve Destek

Bebeklerde Ve Çocuklarda Coronavirus-75

Bebeklerde Ve Çocuklarda Coronavirus-75
17-02-2021 tarihinde eklendi.

 

Covid-19 hakkında Mart ayından bu yana hemen her gün öğrenerek bugünlere gelindi. Bir Şeyler öğrendikçe endişeler artmaya başladı. Mesela bir ebeveyn kendisini korumayı öğrenmeye çalışırken diğer yandan da bebeğini ya da çocuğunu nasıl koruması gerektiğinin çabasına girdi. Covid-19 söylenenler doğrultusunda bebeklerde ve çocuklarda daha hafif geçse bile yine de başkalarına bulaştırmayacağı anlamına da gelmemelidir. Bu noktada önlem almak gerekendir.

 

Çocuklardaki Belirtileri Nelerdir

 

Covid-19 belirtileri yetişkinlere göre çocuklarda çok daha hafif hatta bazen hiçbir belirti göstermeksizin yaşanabilmektedir. Öksürük, nefes darlığı, vücutta ağrılar, boğaz ağrısı, koku kaybı, baş ağrısı, ishal, kusma, burun akıntısı şeklindedir. Bazen hafif bazen ağır bir şekilde geçirmeleri mümkündür. Covid-19 teşhisi konulmasıyla ya da belirtiler görülmeye başlamasıyla dikkatli olunmalıdır.

 

Çocuklar Covid-19’u başka çocuklara ya da yetişkinlere bulaştırabilir. Bir çocukla bir yaşlının Covid-19 yaşama durumu farklıdır. Çocuklar hafif geçirirken bulaştırdıkları yaşlılar için durum iç açıcı olmayabilir. Bir bebekte ya da çocukta ateş 39 derece ve üzerinde ise,kırmızı döküntüler varsa, karın ağrısı yaşıyorsa, kusma ve ishal varsa mutlaka bir doktora başvurulmalıdır.

 

Çocuklar Korona Virüsten Nasıl Korunmalıdır

 

Çocukların Covid-19 dan korunması için hijyen olmazsa olmaz kuraldır. Çocukları el yıkamanın en eğlenceli hali gösterilerek bu durum en iyi korunma yolunun açılmasında etkili olabilir. Koruma amaçlı okulların kapalı olması çocukların arkadaşları ile olan yakınlaşmasını engellemiş olsa da ; bu hastalık fiziki teması çok sevdiğinden çocukların ya da bebeklerin insanlarla temas etmesi, oyun oynanması, kapalı yerlere götürülmesi gibi yanlış hareketlerle tehlike bitmez aksine arttıkça artar.

 

Çocuklara fiziki mesafenin önemi anlayacakları dilde aktarılmalıdır. Maskelerinin ne kadar önemli olduğunun bilincinde olmaları gereklidir. Çocuklar anneanne ve babaannelerinden uzak bir dönem geçirseler de ; hemen herkesin sağlığı için bunun devamı sağlanmalıdır. Dışarıdan gelindiğinde el temizliğinin önemi es geçilmemelidir, mümkünse banyo yaptırılmalıdır. Dönem aslında kaygı dolu ve stresli bir dönemden ibarettir. Girilen bir markette bile korku dolu alışveriş yapılmaktadır. Sokağa çıkma yasaklarında evde olunduğu zamanlarda depresyon halleri bile yaşanmaktadır.Ancak bütün bu sıkıntılara rağmen gelecek için herkesin sağlığı için biraz daha diş sıkarak biraz da riskli ortamlardan uzak durarak el birliği ile başarma kaçınılmazdır.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.